Sztucznie postarzana gitara elektryczna sygnowana przez znanego artystę, za niewielkie pieniądze w doskonałej jakości? Niemożliwe?

Thomas Blug , to niemiecki gitarzysta, okrzyknięty Królem Stratocastera w 2004 roku. Znany jest z projektów Pop i Rock.
Przez lata był wierny tylko jednej gitarze, swojemu staremu Fenderowi Strato, którego sam zmieniał do swoich potrzeb. Ta gitara to jego ikona, jak Gibson Les Paul u Slasha.
Firma Vintage zaproponowała Thomasowi, że zrobi gitarę opartą dokładnie na jego modelu. To nie jest odosobniony przypadek w serii Vintage Icon i Vintage Advance, wielu gitarzystów ma swe sygnaturki.

Oczywiście gitara w założeniu ma być jak najtańsza i jak najlepsza.
Muzyk pracował nad nią z Trevem Wilkinsonem, angielskim lutnikiem legendą, odpowiedzialnym za wszystkie gitarki Vintage, Fret King i Italia.
Tak powstał instrument wykończeniu battered Olympic White,oczywiście wyglądający tak jakby przeszedł przez 20000 koncertów. Nawet klucze s lekko zardzewiałe od nowości.
Gitarka jest przepięknie porysowana i poobijana. Porównując do oryginału Thomasa, jedyna różnica to główka Vintage.

Innowacje w elektronice to znak rozpoznawczy tego wiosełka.
Bukka Switch, czyli włączanie tak zwanej Dummy Coil – jest to nawinięta drutem cewka, ale bez magnesu, mająca tylko eliminować brumienie. System w ogóle nie zmienia dźwięku przetwornika, zatem nie ma mowy o utracie fenderowskeij szklanki, po prostu nie ma zakłóceń.
Dodatkowo na potencjometrze jest zastosowany specjalny kondensator, pozwalający ściszyć gitarkę bez straty barwy.
Gitarka pochodzi z koreańskiej produkcji gitar Vintage, z tych samych miejsc gdzie powstają także wiosełka Fret-King.

Korpus: Lipa Amerykańska
Gryf: Klon
Podstrunnica: Palisander

Za strój odpowiadają znakomite i zarazem proste klucze Wilkinson EZ-Lock, Rewelacyjny patent na dwie dziurki, sprawdza się wyśmienicie. Gitara nie ma problemów ze strojem.
Profil gryfu V6MRTBG to płytkie C, radius nakładki jest old school – 7.25 cala, standardowe V6 ma płaski gryf 10 cali radius. Gryf Thomasa jest super vintage styla, 21 progów.
Wykończenie Relic zrobione jest wyśmienicie. Wszystkie wiosła Vintage Icon wyglądają rewelacyjnie i tak samo jest z tym… jak ulubione buty lub jeansy.
Gitara jest znakomita dla kogoś kto poszukuje ciekawie rozwiązanego Stratocastera. Rock, Blues, Pop – tu się sprawdzi najlepiej.