Gitara akustyczna posiada bardzo czyste i naturalne brzmienie, które było cenione od początków jej powstania, jednak dawniej instrument ten nie był tak często kojarzony z grą solową. Dzięki wzrastającej popularności nurtu fingerstyle, który pozwala na grę sekcji rytmicznej i melodycznej jednocześnie, gitara akustyczna zaczęła przeżywać swoisty renesans, co można zaobserwować po bardzo bogatej ofercie tych instrumentów we wszystkich sklepach muzycznych. Gitara akustyczna sama z siebie charakteryzuje się bardzo doniosłym dźwiękiem, lecz jeżeli gramy na scenie potrzebujemy dodatkowego nagłośnienia. W tym celu możemy podstawić sobie mikrofon w pobliżu otworu rezonansowego, zamontować specjalny przetwornik lub wybrać gitarę elektro-akustyczną. Decydując się na jej kupno powinniśmy liczyć się z tym, że instrument ten zawsze będzie droższy od standardowej gitary akustycznej. Na rynku muzycznym można często trafić na gitarę elektro-akustycznej która może kosztować już nawet pięćset złotych. Taki instrument nie będzie zadowalający, ponieważ sam koszt dobrej elektroniki zaczyna się w okolicach 400zł.
Bardzo dobrym przykładem gitary, która pomimo stosunkowo niskiej ceny zachwyca swoim brzmieniem i wykonaniem, jest Lag T70ACE. Instrument posiada świerkową płytę wierzchnią oraz boki i tył wykonane z drewna khaya. Nie jest to częste połączenie, ale dzięki temu gitara brzmi bardzo klarownie i ciepło. Na szczególną uwagę zasługuje tu płyta wierzchnia, ponieważ jest ona wykonana z litego drewna, co znacznie poprawia wybrzmiewanie. Elektronika została stworzona przez producenta i pozwala uzyskać bardzo naturalne brzmienie. Gitara doskonale sprawdzi się zarówno dla początkujących gitarzystów jak i tych bardziej zaawansowanych.

Wybór gitary elektro-akustycznej może sprawić trochę problemów początkującemu gitarzyście, dlatego warto interesować się sprawdzonymi i cenionymi markami, takimi jak na przykład francuski Lag.