Gitara jest ogólnym określeniem czterech podstawowych rodzajów gitar, a mianowicie gitary akustycznej, klasycznej, elektrycznej i basowej. Każda z nich posiada również swoje rodzaje, choćby takie polegające na zmianie tonacji czy innej ilości strun.

Największą różnorodność znajdziemy wśród gitar elektrycznej, ponieważ do wyboru mamy między innymi gitary siedmiostrunowe, ośmiostrunowe, barytonowe i wiele innych, w tym bardzo ciekawe gitary typu silent, z których słynie gitara Yamaha. Nazwa sugeruje, że gitary grają cicho, ale jest to prawda jedynie w połowie. Instrument składa się z gryfu przedłużonego o wąską część z elektroniką, który opasa cienka, zdejmowana obręcz. Grając na gitarze bez podłączenia pod nagłośnienie rzeczywiście dźwięk jest cichy, co jest wielką zaletą dla osób, które chcą pograć dla własnej przyjemności w nocy, tak by nikomu nie przeszkadzać.

Instrument ten doskonale sprawdza się w delikatnych brzmieniach i docenią go miłośnicy czystego dźwięku. Gitary typu silent doskonale sprawdzają się w transporcie, ponieważ są bardzo lekkie, a dodatkowo zdejmowana obręcz pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Brzmienie takiego instrumentu zależy przede wszystkim od elektroniki, założonych strun i sposobu grania, ponieważ wpływ gatunku drewna na brzmienie odpada z wiadomych przyczyn. Komu można polecić gitarę typu silent? Każdemu kto preferuje czyste brzmienie, mobilność i możliwość gry w nocy bez obaw, że dźwięk gitary będzie przeszkadzał domownikom. Pamiętajmy jednak, że gitara ta nie została stworzona do grania ostrej, rockowej muzyki, lecz miłośnicy gatunków takich jak jazz, blues czy country bez wątpienia będą zadowoleni.

https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/246/gitary-silent.html